Kayseri'de kazada şehit olan pilotlar için tören düzenlendi

Kayseri'de kazada şehit olan pilotlar için tören düzenlendi
Kayseri'de kaza kırıma uğrayan eğitim uçağında şehit olan hava pilot albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in naaşları düzenlenen törenin ardından memleketlerine uğurlandı.

Şehit albaylar Yıldız ve Özen'in naaşları, Kayseri Devlet Hastanesi morgundan alınarak 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'na nakledildi.

Törene, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Garnizon Komutanı ve 2. Hava Bakım Fabrika Müdürü Hava Tuğgeneral Haldun Taşan, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, belediye başkanları, kaymakamlar, rektörler ve askeri erkan katıldı.

Şehitlerin özgeçmişlerinin okunmasının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftü Vekili Cabir Çelik'in duası gerçekleştirildi.

Tören sonrasında şehitlerin cenazesi, memleketlerine ulaştırılmak üzere askeri uçakla İzmir'e gönderildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Kayseri'deki 12'nci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığından dün eğitim için havalanan Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait SF-260D tipi eğitim uçağının kaza kırıma uğradığını ve hava pilotları albaylar Uğur Yıldız ve Gökhan Özen'in şehit olduğunu bildirmişti.

Etiketler :