Kızılay kurbanları Konya ve 4 şehirde kesecek

Kızılay kurbanları Konya ve 4 şehirde kesecek
Türk Kızılay, kurban vekalet bedellerini yurt içi ve Gazze'deki mağdurlar için 11 bin 750 lira, yurt dışı için 4 bin 300 lira olarak belirledi.

Türk Kızılay'ın duyurusuna göre, Kurban Bayramı vesilesiyle, depremzedeler ve Gazze'deki ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere milyonlara yardım eli uzatma planları yapılmaktadır.

Bu kapsamda, Kızılay'ın vekalet bedelleri, yurt içinde 11,750 TL, yurt dışında ise 4,300 TL olarak saptanmıştır.

Türkiye ve 20 ülkedeki ihtiyaç sahipleri için toplamda 128,000 hisselik vekaletle kurban kesme hedefiyle hareket eden Kızılay, Gazze'deki mağdurlar için de planlarını şekillendirmiştir.

Gazze için belirlenen vekalet bedeli 11,750 TL olan Kızılay, bölgedeki kısıtlı imkanlar sebebiyle, alınan kurban vekaletlerinin kesimlerini Türkiye'de yapacak ve ürünleri konserve halinde Gazze'ye ulaştıracaktır.

Et ve Süt Kurumu başta olmak üzere Türkiye'nin önde gelen tedarikçileriyle iş birliği yapacak olan Kızılay, Türkiye'de kesilecek kurbanlıklardan yaklaşık 400,000 kavurma konservesi hazırlayacak ve bunları "iyilik gemileri" aracılığıyla Gazze'ye ulaştıracaktır.

DEPREM MAĞDURLARINA DESTEK

Türk Kızılay, ayrıca Kahramanmaraş merkezli depremin etkilediği afetzedeleri de Kurban Bayramı'nda unutmayacak.

Türkiye genelinde konserveler büyük ölçüde deprem bölgesindeki ailelere dağıtılacak, ayrıca ülke genelindeki Kızılay aşevlerinde sıcak yemek hizmeti de sunulacaktır. Bağış yapmak isteyenler vekaletlerini, bankalardaki Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, "www.kizilay.org.tr" ve mobil uygulama üzerinden hesap numaralarına, ayrıca 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı veya ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebilirler.

Kızılay, Bingöl, Denizli, Sivas, Konya ve Yozgat olmak üzere 5 şehirde ve 7 kombinada kurban kesimlerini gerçekleştirecek ve kavurma konserveleriyle sadece bayram günlerinde değil, yıl boyunca et dağıtımını sürdürecektir.

Etiketler :