Konya Ertuğrul Gazi Ortaokulu namağlup Türkiye şampiyonu oldu

Konya Ertuğrul Gazi Ortaokulu namağlup Türkiye şampiyonu oldu
2023-2024 eğitim öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programında kapsamında Küçük Kızlar Hokey Türkiye şampiyonası Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Küçük Kızlar Hokey Türkiye Şampiyonası, 2023-2024 eğitim öğretim yılı Okul Sporları Faaliyet Programı kapsamında Gaziantep'te düzenlendi. Organizasyona Konya şampiyonu olarak katılan Ertuğrul Gazi Ortaokulu, gösterdiği olağanüstü performansla namağlup şampiyon oldu. Bu büyük başarı, Konya spor kamuoyu tarafından büyük bir takdirle karşılandı. Ertuğrul Gazi Ortaokulu'nun kız ve erkek takımları, rakiplerini tek tek geçerek şampiyonluk kupasını kazandılar.

Ertuğrul Gazi Ortaokulu Müdürü Metin Mut konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada:

Ertuğrul Gazi Ortaokulu öğrencileri hokey küçükler kız ve erkek kategorilerinde Konya Şampiyonu olarak başlattığı serüveni Bölge şampiyonasında rakiplerinden hiç gol yemeden Bölge Şampiyonu olarak taçlandırdı ve Türkiye Finalleri Bileti aldı. Türkiye Finalleri 1-5 Haziranda Gaziantepte 8 Kız bölge Şampiyonu 8 Erkek Bölge Şampiyonu olmak üzere toplamda 16 şehirden 16 Takım katılmıştır. Ve Ertuğrul Gazi ortaokulumuz Türkiye Finallerinde de hem kız hem Erkek Takımı namağlup olarak Türkiye Şampiyonu olmuştur. Antrenör Burak Yılmaz, Furkan Yaşar Eken, Damla Ceren Adam, Abdulsamet Karadeniz’i Beden Eğitimi Öğretmenlerimizi ve sporcularımızı tebrik ederim