Konya YRP’de yüzlerce istifa verildi!

Konya YRP’de yüzlerce istifa verildi!
Konya Yeniden Refah Partisi'nde yüzlerce istifa verildiği duyuruldu. YRP Konya İl Başkan Yardımcısı Adem Aktaş'ın açıklamaları sonrasında istifalar arttı.

Yeniden Refah Partisi Konya’da (YRP) istifa rüzgarı yaşanıyor. YRP Konya İl Başkan Yardımcısı Adem Aktaş, “Partiden istifa ediyoruz. Bugün yüzlerce kişi partiden ayrıldı" açıklamaları sonrasında yüzlerce YRP adayı partiden istifa etti.

Adem Aktaş ve beraberindekiler, kameralar karşısına çekerek istifa ettiklerini açıklayan açıklamalar yaptılar.

İstifa mesajı şöyle verildi;

“Yeniden Refah Partisi Konya İl,İlçe teşkilatlarının kurucu üyeleri ve Yeniden Refah Partisinde çeşitli kademlerde görev almış parti üyeleri olarak karşınızdayız” diyen Adem Aktaş, maddi imkansızlıklar içinde fedakarlıklar yaparak yaz kış demeden, parti kurulduğunda kimsenin olmadığı zor dönemlerden geçtiklerini, gerek bayrak asarak gerek kendi araçları ve yakıtlarını karşılayarak, il ve ilçe teşkilatlarının masraflarını ödeyerek bugünlere geldiklerini söyleyen Aktaş, “Aramızda birçok kardeşimiz de Rahmetli Erbakan Hocamız ile çalışarak onun, eğitimlerinden ve tedrisatından geçen Milli Görüş Çizgisinin gönüldaşlarıdır. Ancak gelinen noktada Yeniden Refah Partisi’nin Milli Görüş çizgisinden ve zihniyetinden uzaklaştığını hatta koptuğunu üzülerek maalesef görmekteyiz” şeklinde konuştu.

Adem Aktaş, daha sonra şunları kaydetti: “Liyakat yerine akrabalık ve ticaret ilişkileri baz alındı. Dava şuurlu kadrolar yerine ,ehil olmayan kişilerin tercih edildi. Ahenk ve birlik ruhu yerine ,başı boşluk ve basiretsizlik hakim oldu. Keseye saygı, emeğe saygının yerine geçti. Tefrika, dedikodu, kuralsız kulisler trend haline geldi. Gruplaşma, ilkokuldaki kümeler kadar doğal karşılandı. Gece alınan ortak kararlar dahi sabaha çıkamadı. Samimi dava erleri bozuk paralar gibi harcandı. Milletvekilliği, belediye başkanlığı ve meclis üyesi adaylık listeleri bir gecede değiştirildi.

Teşkilatlara gelen birkaç aylık mazisi olan, evveliyatında Milli Görüş ile hiçbir bağı olmayan ama parası olan insanlar en üst görevlere getirildi. Teşkilat içindeki kavgalar rutinleşti. ‘Rüşveti alanda verende melundur’ hadisinin Genel Merkez binasına da asılması gerekiyor. Siyasi parti gibi değil aile şirketi gibi yönetilen, Yeniden Refah Partisi’ndeki üyeliklerimizden ve tüm görevlerimizde istifa ediyoruz. Bununla beraber, Siyasi partiler Kanunun, mevcut hali ile Türkiye’nin yakıcı ve temel sorunlarına cevap vermediğini, siyasi partileri adeta bir lider sultası ve klikler federasyonu haline getirdiğini deüzülerek görmekteyiz. Bu sebep ile hiçbir siyasi partiye katılmayı düşünmüyoruz. Burada bulunan samimi ve ehil kadrolarla ülkemize, milletimize ve inandığımız değerlerimize Sivil Toplum Kuruluşları vasıtasıyla hizmet edeceğiz. Böylelikle ,bundan sonra burada bulunan kardeşlerimizin büyük bir kısmı Genel Başkanlığını Av.Latif Cem Baran’ın yaptığı Birlikte İleri Derneği çatısı altında yer alacağımızı da bil vesile ile beyan etmiş bulunuyoruz. Alacağımız karar ülkemize, Milletimize ve bura da bulunan kardeşlerimize hayırlı, uğurlu olsun.”