Konya'da üniversite atölye kurdu! Tüm müzik aletleri burada üretiliyor

Konya'da üniversite atölye kurdu! Tüm müzik aletleri burada üretiliyor
NEÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gönül, “Fabrikasyon üretimi yapan özel sektör işletmeleri saymazsak bizim atölyemiz kadar donanımlı ve büyük başka bir atölye yok ” dedi

Türk Müziği Günleri etkinlikleri çerçevesinde, Türkiye'nin en kapsamlı ve modern atölyelerinden biri olan Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Çalgı Yapım, Bakım, Onarım Atölyesi'nin resmi açılışı gerçekleştirildi. Açılış, Nezahat Keleşoğlu Kongre Merkezi'nin eksi 1. katında yapıldı ve büyük bir ilgiyle karşılandı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cem Zorlu, kendi Türk Müziği tutkusunu dile getirerek, "Türk Müziği, geçmişten günümüze Osmanlı İmparatorluğu'ndan gelen bir mirastır ve bu mirası korumak bizim asli görevimizdir. Üniversitemiz, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı'na, diğer fakülteler ve bölümler gibi, gerekli olanakları sağlamaktadır. Hedefimiz, ulusal ve uluslararası alanda tanınan, marka değeri taşıyan bir Türk Müziği Devlet Konservatuvarı oluşturmaktır. Bu hedef doğrultusunda birçok önemli proje, konser ve festival gerçekleştirildi ve gerçekleştirilmeye devam ediyor. Çalgı yapım, bakım, onarım atölyesi de bu projelerden biridir. Bu atölye, gerçekten önemli bir çalışma alanıdır. Bu başarıda emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum" şeklinde konuştu.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gönül ise atölyenin, Türkiye genelinde alanında en büyük ve donanımlı çalgı yapım, bakım, onarım atölyesi olduğunu vurgulayarak, "Özel sektördeki fabrikasyon üretim atölyelerini saymazsak, bizim atölyemiz kadar donanımlı ve büyük bir başka atölye yoktur" ifadelerini kullandı.