Konyaspor'dan Başarılı Forvete Transfer Atağı

Konyaspor'dan Başarılı Forvete Transfer Atağı
Konyaspor, golcü oyuncu Umut Bozok'u transfer etmek için adımlarını hızlandırdı.

Geçtiğimiz sezon Trabzonspor'da forma giyen ve 27 yaşındaki forvet için temaslar başladı. Umut Bozok'un Trabzonspor ile 2025 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Ancak Lorient'ten transfer edildiği beklentileri karşılayamayan Bozok için Konyaspor'un ilgisi artıyor. Başkan Ömer Korkmaz, geçtiğimiz sezon devre arasında Bozok için Trabzonspor ile anlaşmış olduklarını belirtmişti.

Umut Bozok, 19 Eylül 1996 doğumlu, Türk-Fransız kökenli bir oyuncu. 1,78 metre boyunda olan Bozok, forvet ve santrafor mevkilerinde görev yapıyor. Transfer çalışmaları hız kazanan Konyaspor'da, iç transferde sözleşmesi sona eren 9 futbolcuyla yollar ayrıldı. Yeni sezon için kadroyu yenileyen Konyaspor yönetimi, transfer yasağı ve kadro sınırlandırma cezalarıyla mücadele ediyor. Başkan Ömer Korkmaz, FIFA ve TFF ile temaslarını sürdürerek cezaların kaldırılması için çaba harcıyor.

Konyaspor'un mali kaynaklarını harekete geçirerek cezaları kaldırma yolunda umutlu olduğu belirtiliyor. Transfer yasağının bu ay içinde kalkması bekleniyor ve kulüp yönetimi gerekli savunmayla TFF'ye itiraz edecek. Yönetim, cezaların ertelenmesi için detaylı bir inceleme yapıyor ve Ankara'da yetkililerle görüşmelerini sürdürüyor. Bu süreçte Konyaspor yönetimi, olumlu sonuçlar almayı umut ediyor ve transfer çalışmalarını sürdürüyor.

Etiketler :