"Narkoçelik-21" operasyonlarında 266 şüpheli tutuklandı

"Narkoçelik-21" operasyonlarında 266 şüpheli tutuklandı
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana Emniyet Müdürlüğünce uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen "Narkoçelik-21" operasyonlarında 12 uyuşturucu suç çetesinin çökertildiğini, gözaltına alınan 282 şüpheliden 266'sının tutuklandığını bildirdi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Adana'da gerçekleştirilen operasyonlar hakkında sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Adana Valiliği, Adana Cumhuriyet Başsavcılığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen operasyonlara, 586 ekip, 2 bin 855 personel, 10 özel harekat unsuru, 3 hava aracı, 1 helikopter ve 23 narkotik dedektör köpeğinin katıldığını belirtti.

Bakan Yerlikaya, operasyonlar sonucunda Adana'da 12 farklı uyuşturucu suç çetesinin çökertildiğini dile getirdi. Toplamda 282 şüphelinin yakalandığını, bunlardan 266'sının tutuklandığını ve 11'i hakkında adli kontrol kararı verildiğini bildirdi.

Yerlikaya, EGM tarafından gerçekleştirilen bu operasyonun, Türkiye genelinde tek seferde 266 tutuklama ile en yüksek tutuklama oranına ulaşıldığını vurguladı. Operasyonu gerçekleştiren valilik, başsavcılık ve polis birimlerini tebrik etti.