Sadıklar şenlendi

Sadıklar şenlendi
Sadıklar mahallesi sakinleri 23 Haziran Pazar günü bu yıl 5.cisi düzenlenen Geleneksel Sadıklar mahallesi kaynaşma ve dayanışma şenliğinde yazı yerinde buluştu.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan şenlikte, gelen misafirlere Konya pilavı ikram edildi. Sıla-i rahim hedefiyle Sadıklarlılar, Konya'dan ve diğer illerden gelen konuklarla bir araya gelerek hasret giderdi. Şenliğe AK Parti Meram İlçe Teşkilatı, CHP Meram İlçe Teşkilatı ve ilçe jandarma komutanları da katılarak iyi dileklerini sundular. CHP Konya Milletvekili Barış Bektaş, şenlikle ilgili bir mesaj yayınlayarak etkinliğin hayırlara vesile olması temennisini iletti. Sadıklar Mahallesi Gençlik Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Seleş ise duygularını şu şekilde ifade etti: "Bu yıl 5. kez düzenlediğimiz şenliğimize katılan ve her türlü maddi-manevi desteğini esirgemeyen Sadıklarlı hemşehrilerimize minnettarım. Şenlik hazırlıkları sürecinde bizlere destek olan Meram Belediyesi, CHP İl Teşkilatı ve tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım. Derneğimiz, yardımlaşma ve dayanışma ilkeleriyle mahallemize hizmet etmeye devam edecektir, inşallah. Şenliğimizin hayırlara vesile olmasını diler, katılan tüm hemşehrilerimize teşekkürlerimi sunarım."

Etkinlik sadece yemek ikramıyla sınırlı kalmayıp, Komedi Dans Üçlüsü'nün gösterisiyle ve çeşitli oyunlarla yapılan hediye çekilişleriyle mahalle halkına unutulmaz bir gün yaşattı. Şenliğin ağası bu yıl Hamesa Nakliyat Şirketleri Grubu Başkanı Habip Öztürk oldu. Öztürk, rekor bir bedelle ağa seçilmesinin ardından hemşehrilerine teşekkürlerini ileterek mahalleleri ve hemşehrilerine hizmete devam etme sözü verdi.

Etiketler :