Selçuklu’da ‘sıfır atık’ ödülleri sahiplerini buldu

Selçuklu’da ‘sıfır atık’ ödülleri sahiplerini buldu
“Okullar Arası Sıfır Atık Yarışması”nın ödül töreni gerçekleşti. Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, “Sıfır Atık yarışmamız sayesinde toplam 211 ton atık çevreye zararlı olmaktan çıkarıldı” dedi

Selçuklu Belediyesi, sıfır atık konseptini önemli bir misyon haline getirerek gelecek nesillere yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bu çerçevede, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen ve geçtiğimiz günlerde sonuçlanan "Okullar Arası Sıfır Atık Yarışması"nın ödül töreni, Sille Seyir Tepesi'nde gerçekleştirildi.

Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki dört okulun katıldığı yarışmada, en fazla atık toplayan okul ve öğrenci başına en fazla atık toplayan okul olmak üzere iki kategoride yarışıldı.

Ödül törenine Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop, Konya İl Milli Eğitimi Müdürü Murat Yiğit, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdür Vekili Özgür Somuncu, Selçuklu İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Kayacılar ve yarışmada dereceye giren okulların idarecileri, öğretmenleri, öğrencileri ve velileri katıldı.

Sıfır atık konusundaki kurumsal çalışmaları vurgulayan Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, bu projenin önemini ve başarıyla uygulanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayrıca, 101 okulun katılımıyla gerçekleştirilen yarışmanın, çevre bilinci ve duyarlılığı konusunda önemli bir adım olduğunu belirtti.

Programda konuşan Selçuklu Kaymakamı Eflatun Can Tortop ise, katılımcılara teşekkür ederek, toplanan 211 ton atığın çevreye olan olumsuz etkilerini engellemek adına önemli bir adım olduğunu ifade etti.