Kabine Toplantısı Ne Zaman? Öğretmen Atamaları Ne Zaman Açıklanacak? Aylardır Beklenen O Tarih Sonunda Belli Oldu!

Kabine Toplantısı Ne Zaman? Öğretmen Atamaları Ne Zaman Açıklanacak? Aylardır Beklenen O Tarih Sonunda Belli Oldu!
Kabine Toplantısı ne zaman? Öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak olan kabine toplantısının gündem maddeleri arasında terörle mücadeleden ekonomiye kadar pek çok önemli ayrıntı da yer alıyor. Ancak en önemli detay öğremten atamaları. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atamalarla ilgili sayılar, kontenjan ve branş dağılımının muhtemelen Pazartesi günü açıklanacağı bilgisini paylaşmıştı.

Kabine toplantısı ne zaman? Binlerce öğretmen adayı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın yapılacağı tarihi araştırıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e, Diyarbakır Sur ilçesi İçkale Açık Hava Müzesi Öğretmen Odası Buluşmaları sırasında öğretmen atamaları ne zaman açıklanacak sorusu yöneltildi. Bkaan Tkein ise bu sorunun üzerine, öğretmen atamaları ile ilgili sayı ve branşlara göre kontrnjan dağılımının muhtemelen Pazartesi günü açıklanacağı yanıtını verdi.

Kabine Toplantısı ne zaman? Normal şartlarda iki haftada bir yapılan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 30 Nisan 2024 salı günü yapılması gerekiyordu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın takviminde yer almaması dolayısı ile yapılamadı. Ana gündem konusu öğretmen atamaları olarak bilinen Kabine Toplantısı, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yaptığı açıklamadan hareketle 6 Mayıs 2024 Pazar günü mü yapılacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman?

Kabine Toplantısı ne zaman? Binlerce öğretmen adayının gözü kulağı bu toplantıda. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından da belirtildiği gibi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Beştepe'de yapılacak olan Kabine Toplantısı tarihi 6 Mayıs 2024 Pazartesi olarak belirlendi. Toplantı başlangıç saatinin 15.00 olacağı tahmin ediliyor.

Terörle mücadeleden ekonomiye kadar pek çok gündem maddesinin yer alacağı Kabine Toplantısı'nın en önemli gündem konularından biri olan öğretmen atamaları için sayılar, branş dağılımı ve kontenjan bilgileri, toplantının sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılacak olan Ulusa Sesleniş konuşmasında açıklanacak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.