Kabine toplantısında atanacak öğretmen sayısı netleşecek, Peki kabine toplantısı ne zaman?

Kabine toplantısında atanacak öğretmen sayısı netleşecek, Peki kabine toplantısı ne zaman?
Öğretmen atamaları hakkında bilgi almak isteyenlerin dikkati önümüzdeki hafta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'na çevrildi. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, atama yapılacak öğretmen sayısının toplantıda açıklanacağını belirtti. Toplantı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de gerçekleştirilecek ve öğretmen atamaları başta olmak üzere Türkiye'nin iç ve dış politikası ile ekonomik durumu değerlendirilecek.

Öğretmen atamaları ve diğer kritik konuların ele alınacağı Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın önümüzdeki hafta 29 Nisan Pazartesi günü yapılması bekleniyor.

Kabine toplantısı sonrası atama bekleyen öğretmenler sorularına cevap alacak

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama sayılarının bu toplantıda açıklanacağını ifade etmiştir. Toplantıda Türkiye'nin iç ve dış politikası, ekonomik durumu, terörle mücadele ve İsrail-Hamas arasındaki son durum gibi konular değerlendirilecek.

En son yapılan Kabine Toplantısı'nda Orta Doğu'daki gerilim ve sınır ötesi terörle mücadele operasyonları gibi konular ele alındı.

Kabine toplantısı sonrası öğretmen atama sayısının net rakamı da ilan edilecek. Kulis bilgilerine göre ve Yusuf Tekin'in açıklamalarına göre 24 bin rakamı kesin gibi gözükse de belki bir sürpriz yaşanabilir. Birçok kesim 2024 yılının 24 rakamı kullanılarak 24 bin atama olacağının da söylentiler arasında olduğunu iddia etmektedir. Kabine toplantısı sonrası öğretmen atama sayısını öğreneceğiz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.