Öğretmenler haziran sınav görevi son başvurularını kaçırmayın

Öğretmenler haziran sınav görevi son başvurularını kaçırmayın
Öğretmenlere yeni sınav görevi var. Haziran ayında yapılacak sınavlar için görev alabilecekler. Sınav görevi başvurusu nereden yapılır, öğretmenler sınav görevi sonrası ne kadar ücret alacaklar, sınavlarda görev yapmak isteyen öğretmenler başvuru sürecini yakından takip ediyorlar. Peki yeni sınav görevi detayları neler?

Öğretmenler için Haziran ayı yaklaşırken, önemli sınav görevleri için başvuru süreci başlamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenler, merkezi sınavlarda görev alabilir ve bu sınavlarda göre aldıkları kurumlara göre belirlenen ücret tarifeleri üzerinden ödeme alırlar.

8-9 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) görev almak isteyen öğretmenlerin, ÖSYM'nin sınav görevli işlemleri modülü üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir.

Sınav görevlilerine ödenecek ücretler ise görev türlerine göre değişmektedir, örneğin Bina Yöneticisi 1040 TL, Salon Başkanı 995 TL ve Gözetmen 880 TL gibi ücretler alacaklardır.

ÖSYM sınav ücretleri şu şekilde :

Bina Yöneticisi Ücreti : 1040 TL

Bina Sınav Sorumlusu Ücret : 1365 TL

Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı Ücreti : 1165 TL

Salon Başkanı Ücreti : 995 TL

Gözetmen Ücreti : 880 TL

Yedek Gözetmen : 790 TL

Yardımcı Engelli Gözetmen Ücreti : 1125 TL

E-Sınav Uygulama Sorumlusu Ücreti : 820 TL

E-Sınav Salon Başkanı Ücreti : 710 TL

E-Sınav Gözetmeni Ücreti : 655 TL

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.