1 Ay Boyunca Konaklama Ücretsiz

1 Ay Boyunca Konaklama Ücretsiz
Bakanlıktan emeklilere yönelik sunulan bu hizmetler devam ediyor.. İşte yaz boyu sürecek muhteşem bir kampanya..

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) emeklilere yaz aylarında büyük bir fırsat sunuyor. Hükümetin kararıyla KYK yurtları, bir ay boyunca emekliler için ücretsiz olarak kullanılabilecek.

1 Ay Boyunca Konaklama Ücretsiz

Bu karar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın Sosyal Güvenlik Haftası Buluşması'nda duyuruldu. Bakanlık emeklilere yönelik sunulan bu hizmetlerin birçok paydaşın desteğiyle hayata geçirildiğini vurguladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı da emeklilere yönelik tesislerini ücretsiz olarak açma kararı aldı.

Ekonomik ve Sosyal Desteklerde Artış ve İndirimler

Bu desteklerin yanı sıra, kamuya ait misafirhaneler, öğretmenevleri ve sosyal tesislerden emekliler yüzde 15 indirimle faydalanabilecek.

Sendikaların misafirhanelerinde özel indirimler sağlanacak ve PTTcell, emekliler için özel Emekli Paketi sunacak. TCDD ise ana hat trenlerinde yıl boyunca yüzde 10 indirim uygulayacak. Yapılan işbirliğiyle Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 3. Yaş Üniversitesi'ni yaygınlaştıracak.

Emekliler ayrıca bankalarla yapılan protokoller kapsamında fatura ödemelerinde ve çeşitli alışverişlerde indirimlerden yararlanabilecek.

Emeklilikte Aktif Bir Yaşam İçin Yeni Hizmet Modelleri

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, yeni SGK hizmet modeliyle emeklilerin toplumda aktif yer almasını ve katma değer üretmesini hedeflediklerini belirtti.

Bu hizmetlerle daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir emeklilik dönemi sağlanması amaçlanıyor.