2024 TUS 1. Dönem Kontenjanları Açıklandı Mı? Adaylar Tercih Yapmaya Başladı Mı?

2024 TUS 1. Dönem Kontenjanları Açıklandı Mı? Adaylar Tercih Yapmaya Başladı Mı?
2024 TUS 1. dönem kontenjanları açıklandı mı? Adayların 17 Mart 2024'te girdikleri ve sonuçlarının da 17 Nisan 2024'te açıklandığı TUS 1. dönem kontenjanları, taban puanları ile birlikte, tercihlerin yapılması aşamasında etkili olacak. Peki ÖSYM tarafından, içerisinde kontenjan ve taban puanların da bulunduğu tercih kılavuzu erişime açıldı mı?

2024 TUS 1. dönem kontenjanları açıklandı mı? 17 Mart 2024 tarihinde düzenlenen STS Tıp Doktorluğu ve Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı 1. dönem sonuçları 17 Nisan 2024'te açıklandı. Bu tarihin ardından ise tercihlerin ne zaman yapılmaya başlanacağı sorusu, uzman doktor adaylarının gündeminde yer almaya başladı.

2024 TUS 1. Dönem Kontenjanları Açıklandı Mı?

Adaylar, kontenjan bilgileri ile birlikte, taban puanları ve özel şartları baz almak sureti ile tercih işlemlerini gerçekleştirecekler. Tercihler, ÖSYM tarafımdan tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından yapılmaya başlanacak. Ve kontenjan bilgileri de dahil olmak üzere taban puan bilgileri ve tüm detaylar tercih kılavuzunun içerisinde yer alacak.

2024 TUS 1. dönem kontenjanları açıklandı mı? 2024 TUS 1. dönem sınav sonuçları ve STS Tıp Doktorluğu sınav sonuçları 17 Nisan 2024'te açıklandı. Ancak ÖSYM, tercihlerin ne zaman yapılacağına dair herhangi bir resmi açıklamada bulunmadı. ÖSYM tarafından erişime açılacak olan tercih kılavuzu içerisinde kontenjanlar, taban puanları ile birlikte yer alacak. Ve sonrasında adaylar tercih işlemlerini yapabilecekler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.