23 Nisan'da Üniversiteler Tatil Mi?

23 Nisan'da Üniversiteler Tatil Mi?
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle tüm yurtta resmi tatil ilan edilmişti. Peki Resmi tatilde üniversiteler açık olacak mı?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta büyük bir Coşku ile 23 Nisan Salı günü kutlanacak. 23 Nisan Dolayısıyla ilan edilen resmi tatil sebebiyle Kamu Kurum ve kuruluşları kuruluşları da bir gün süreyle hizmet vermeyecek.

Tüm kademelerdeki eğitim öğretim faaliyetleri örgün ve yaygın kurumlar dahil olmak üzere bir gün süreyle durdurulacak. Peki üniversitelerdeki durum nedir? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilan edilen birçok tatilden üniversiteler etkilenmemektedir.

Milli ve dini bayramlar sebebiyle ilan edilen resmi tatiller bütün kamu kurum ve kuruluşları için bağlayıcıdır. 23 Nisan Salı günü Türkiye'deki bütün üniversiteler bir gün süreyle eğitim öğretime ara vereceklerdir.

Ayrıca üniversitelerin idari işler birimleri ve diğer birimleri de bir gün süreyle hizmet vermeyecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.