Bekçilik başvuru ekranı ne zaman açılacak, bekçi alımı şartları 2024

Bekçilik başvuru ekranı ne zaman açılacak, bekçi alımı şartları 2024
2024 yılı için çarşı ve mahalle bekçisi alımı, Polis Akademisi Başkanlığı'nın yapacağı duyurularla yürütülecek. Bekçi alımına ilişkin başvuru tarihleri ve şartlar e-Devlet üzerinden açıklanacak. Başvuru koşulları ve alım kontenjanları ilgili kılavuzda belirtilecektir. Birçok bekçi olmak isteyen aday bekçi alımı başvuru ekranının ne zaman açılacağını merak ediyor. Adaylar bekçi alım şartları aynı mı veya değişti mi? bunu da araştırıyorlar. Peki bekçi alımı 2024 ne zaman gerçekleşecek.

Bekçi alımları Polis Akademisi tarafından duyurulacak ve e-Devlet üzerinden başvurular yapılacak. Henüz bekçi alımıyla ilgili net bir tarih açıklanmadı. Her sene olduğu gibi 2024 yılında da bekçi alımları olacak.

Bekçilik başvuru ekranı ne zaman açılacak, bekçi alımı şartları 2024

Bekçilik başvuru tarihleri ve şartları henüz açıklanmadı ancak ilerleyen günlerde Polis Akademisi ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenecek.

Bekçilik için başvuru şartları şunlardır: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, en az 167 cm boyunda olmak, beden kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, başvuru yapılan ilde son bir yıldır ikamet etmiş olmak, askerlik görevini tamamlamış olmak, 18 ile 31 yaş aralığında olmak, ağır suçlardan hükümlü olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, silah taşıma veya silahlı görev yapmaya engel bir durumunun olmamak, sağlık yönetmeliğine uygun olmak, uyuşturucu veya alkol kullanımı ile ilgili tedavi görmemiş veya görüyor olmamak, terör örgütleriyle ilişkisi olmamak, siyasi partilere üye olmamak ve güvenlik soruşturması ile arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.