Milli Eğitim Bakanlığı Yapay Zeka Liseleri Kuracak

Milli Eğitim Bakanlığı Yapay Zeka Liseleri Kuracak
Dünyada birçok mesleğin sonunu getiren yapay zeka teknolojileri artık çağın gelişerek hayatımıza girdiği bir gerçek olmuştur. Yapay zeka teknolojileri alanında ülkemizin de pazarda pay sahibi olabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösterecek olan yapay zeka liseleri kurulacak. Peki söz konusu liseler hangi şehirlere kurulacak? Detaylar haberimizde...

Tüm dünyayı kasıp kavuran yapay zeka teknolojileri artık insanların yapacağı işleri daha kısa sürede yapabilmektedir. Artık söz konusu yapay zeka teknolojilerini kullanabilen ve yönetebilen insan ihtiyacı meydana geldi.

Bilişim teknolojileri alanı ülkelere en çok katma değer getiren ürünlerin başında gelmektedir. Gelecekte söz konusu yapay zeka teknolojilerine egemen olan toplumlar aynı zamanda dünyanın da egemen gücü olacak.

İşte bu kadar önemli bir konuyla ilgili geleceğe yatırım yapmak isteyen Milli Eğitim Bakanlığı İstanbul'da Yapay Zeka Lisesi kurulması kararı aldı.

Milli Eğitim Bakanlığının koordinesiyle toplanan sektör temsilcileri İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde söz konusu konu ile ilgili önemli kararlar aldı.

Konya Manset / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.