ÖMK İle O Müdürlerin Yüzü Gülecek

ÖMK İle O Müdürlerin Yüzü Gülecek
Öğretmenlik meslek kanunu ile yöneticilik kadrosunda bulunan Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı çalışan personelin de haklarında belirli düzenlemelere gidileceği öğrenildi. Peki o müdürler kimlerdir ve hangi düzenlemelere gidilecek? Detaylar haberimizde...

Öğretmenlik meslek kanunu ile çalışma barışı adına belli başlı düzenlemeler yapılacağı bildirildi.

Alınan bilgilere göre öğretmenlerden daha üst makamda olan şube müdürlerinin ve il milli eğitim müdür yardımcılarının öğretmenlik meslek kanunundaki belirli maddeler sebebiyle öğretmenlerden daha düşük maaş almaları durumu söz konusudur.

Bu durumun çalışma barışına olumsuz yansıdığı bir takım sendikalar tarafından sıkça dile getirilmiştir. Özellikle konu ile ilgili eğitim bir senenin şube müdürleri nezdinde yapmış olduğu temaslar neticesinde belirli talepler ortaya çıkmıştır.

Bu talepler ışığında Şube müdürlerinin de öğretmenlik meslek kanunundaki belirli haklardan yararlandırılması veya öğretmenlerle aralarında oluşan maaş farkının giderilmesi yönünde çalışmaların yapılması gerektiği sıkça dile getirilmişti.

Mayıs ayında meclise sunulacak olan öğretmenlik meslek kanunu meclis onayından sonra yasalaşacaktır. Söz konusu kanunda il milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri ile ilgili de belirli düzenlemelerin yapılacağı belirtilmiştir.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum