Medeniyet Akademisi’nde YKS provası

Medeniyet Akademisi’nde YKS provası
Konya Büyükşehir Belediyesi Lise Medeniyet Akademileri’nde (LİMA) Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan 12. sınıf ve mezun öğrencilere yönelik sınav provası gerçekleştirildi.

LİMA'nın "Sınava Hazırlık Süreci Öğrenci Destek Faaliyetleri" kapsamında Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi'nde düzenlenen YKS provası, LİMA öğrencilerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ÖSYM kurallarının titizlikle uygulandığı bu prova, öğrencilerin daha önce kendilerine verilen başvuru formları ve kimlikleriyle birlikte sınava girişlerini sağladı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, bu yıl ikincisini düzenledikleri YKS provasına LİMA öğrencilerinin ilgi göstermesinden memnuniyet duyduklarını ifade etti. Eğitim süreçlerinde öğrencilere destek olmanın önemine vurgu yapan Başkan Altay, "Gençlerimizin kendilerini geliştirmesi ve başarıya ulaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Bu deneyimin gençlerimizin sınav performansını olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum. Sınava girecek tüm gençlerimize şimdiden başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Lise Medeniyet Akademileri'nde gerçekleştirilen sınav provasından oldukça memnun olan öğrenciler, destekleri için Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'a teşekkür etti.