Son Dakika! Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 20 zam geldi

Son Dakika! Öğretmenlerin ücretlerine yüzde 20 zam geldi
Öğretmenlerin maaşlarına %19.31 zam yapıldığı gibi, nöbet ücretlerinde de vergi dilimlerine göre artışlar yapılarak ödemeler belirlenmiştir.

Öğretmenlerin maaşlarına %19.31 zam yapıldığı gibi, nöbet ücretlerine de artışlar uygulandı. Mevcut vergi dilimlerine göre, öğretmenlerin aldıkları ek ders ücretleri değişti ve nöbet tuttukları günler için ödeme miktarları belirlendi. Öğretmenler, herhangi bir özürleri olmadığı durumlarda haftada bir kez nöbet tutmak zorundadırlar ve bu süreçte nöbet ücretleri de yeniden düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda görevli öğretmenler, genellikle okulların teneffüs saatleri ve öğle aralarında nöbet görevini yerine getirirler ve bu süreçte 3 saatlik ek ders ücreti almaktadırlar. Ödemeler, öğretmenlerin girdikleri derslerin ve nöbet tuttukları günlerin kaydedilmesiyle kamu maliye bilgi sistemine işlenir ve her ayın ilk haftası öğretmenlerin hesaplarına yatırılır.

Şu an geçerli vergi dilimlerine göre, %27'lik vergi dilimindeki öğretmenlere nöbet ücreti kapsamında 275 lira ek ders ödemesi yapılacakken, %20'lik vergi dilimindekiler ise 302 lira ek ders ücreti alacaklar.

Bu düzenlemelerle birlikte, öğretmenlerin nöbet görevlerinden kaynaklanan ek ders ücretleri artırılmış ve vergi dilimlerine göre adaletli bir şekilde belirlenmiştir. Bu uygulama, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin hesaplanması ve ödemelerinin düzenli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

Etiketler :