Memur öğretmenlere de kontenjan

Memur öğretmenlere de kontenjan
CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Milli Eğitim Bakanlığının 10 yıldır memurlar arasından öğretmen ataması yapmadığını dile getirdi. Yapılacak olan yeni atamalarda önceliğin memur öğretmenler olduğunu vurgulayan Milletvekili gündemi TBMM meclisine taşıdı.

CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, kamuda görevli öğretmenlik bölümü mezunu memurların yaklaşık 10 senedir atamalarının yapılmadığını dile getirdi. Memur öğretmenlerin kadro beklediğini, ilk atamada kontenjan verilmesi gerektiğini söyledi.

ekran-goruntusu-2024-04-26-114044.png

Memur öğretmenlerin atama sorununu TBMM gündemine taşıyan Milletvekili Mehmet Tahtasız konuya ilişkin mecliste yaptığı konuşmasında;

"Üniversitelerin ilgili bölümlerini bitirip pedagojik formasyonunu almış olan memur öğretmenler de atama bekleyen öğretmenlerimiz gibi mağdurlar. Uzun süredir kamu kurumlarında kadrolu memur olarak görev alan öğretmenler, on yıllık bekleyişlerinin son bulmasını ve yasal düzenlemelerle atama istiyor. Yapılacak ilk öğretmen atamasında memur öğretmenlere de kontenjan verilmelidir.’’ ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum