O öğretmenler %50 artırımlı ek ders ücreti almaktadır

O öğretmenler %50 artırımlı ek ders ücreti almaktadır
Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren okullarda görev yapan öğretmenlerin ve yöneticilerin ek ders hesaplamalarında sona gelinmek üzere. Bir öğretmen grubu var ki ek ders ücretleri %50 artırımlı olarak ödenmektedir. Peki bu öğretmenler kimlerdir? Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren kurum ve kuruluşlarda öğretmen olarak görev yapan personelin ek ders hesaplamaları 30 Nisan tarihi itibariyle sona erecektir.

Ek ders hesaplamalarında öğretmenlerin en çok merak ettiği hususlardan bir tanesi ise artırımlı ek ders ücreti alan personeldir.

Daha önce sizlere %25 artırımlı ek ders ücreti alan özel eğitim öğretmenlerinin durumundan bahsetmiştik.
Ancak bir de %50 artırımlı ek ders ücreti alan öğretmenler bulunmaktadır.

Bu öğretmenler ücretli öğretmenlerdir. Yani kurumlarda öğretmen bulunmaması sebebiyle görevlendirilen ders ücreti karşılığı görev yapmakta olan personeldir. Ücretli öğretmenler her girmiş oldukları iki saat derse bir saat ek ödeme alırlar.

Yani ay sonunda 100 saat girmiş olacakları toplam dersin ücretini 150 saat olarak alırlar. Ancak kurumlarda ders ücreti karşılığı görevlendirilen ücretli öğretmenlere maaş ödenmemektedir. Sadece girmiş oldukları ders ücreti kadar ücret alabilmektedirler.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.