Öğretmen atamaları ne zaman başlıyor, branş - kontenjan dağılımı nasıl belirlenecek? Adayların gözü öğretmen atama takviminde

Öğretmen atamaları ne zaman başlıyor, branş - kontenjan dağılımı nasıl belirlenecek? Adayların gözü öğretmen atama takviminde
Binlerce öğretmen adayı, atama tarihleri ve kontenjan dağılımı hakkında bilgi almak için Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıklamalarına odaklanmış durumda. Atama tarihleri ile birlikte hangi branşlardan kaç kontenjan ayrıldığına dair detaylar da netleşecek. Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak ve branş bazında kontenjan dağılımı nasıl şekillenecek?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atama takvimini belirlemek üzere Kabine toplantısını işaret etti ve öğretmen atamalarıyla ilgili belirlenen rakamın toplantı sonrasında duyurulacağını ifade etti.

Son yaptığı açıklamada Tekin, atama sayılarında uzlaşma sağlandığını bildirdi ve detayların kısa süre içinde netleşeceğini açıkladı.

MEB ÖĞRETMEN ATAMA DUYURUSU

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM'nin açılışının 104. yıl dönümü dolayısıyla Meclis Tören Salonu'nda düzenlenen resepsiyonda gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Öğretmen atamalarıyla ilgili gelen bir soruya, AK Parti hükümetleri döneminde toplam 799 bin 517 öğretmen ataması yapıldığını belirten Tekin, "Toplamda 1 milyon 100 bin öğretmenin yüzde 75'ini biz atadık." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte en yüksek sayıda öğretmen atamasını yapmayı hedeflediklerini ifade eden Tekin, "Atama yapılacak, bu konuda bir sorunumuz yok. 2023 KPSS puanları ile ilgili süreci yönetiyoruz, bu puanlar geçersiz olmayacak." dedi.

Daha önce 68 bin öğretmen açığının olduğunu belirten Tekin, bu sayının "68 bin atama yapılacak" anlamına gelmediğini, iki durumun farklı olduğunu vurguladı ve bu yılki öğretmen ihtiyaçlarına yönelik çalışmaların tamamlandığını söyledi.

YUSUF TEKİN : ANLAŞMAYA VARDIK

Tekin, "Hazine ve Maliye Bakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımız ile birlikte atama sayısını belirleyeceğiz. Gelecek hafta kabine toplantısı yapılırsa, o gün sonucu açıklayacağız. Anlaşmaya zaten vardık." ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.