Öğretmenlere yeni görev! ÖSYM’nin yaptığı sınavların sorularını öğretmenler hazırlayacak!

Öğretmenlere yeni görev! ÖSYM’nin yaptığı sınavların sorularını öğretmenler hazırlayacak!
Milli Eğitim Bakanı Tekin bir okul ziyaretinde sınıfta derslerine katıldığı öğrencilere ÖSYM başkanı ile görüşmelerini dile getirerek sınav sorularında artık bir korkunuz olmasın dedi. Sınav sorularının tamamen ders kitaplarından hazırlanacağını belirtti.

Bakan Tekin öğrenciler ile görüşmesinde, ÖSYM başkanından tüm sınavlar için kaç soru hazırladıkları? Hazırlanan sınav sorularının MEB’in hazırladığı ders kitaplarındaki yeri? Gibi soruların cevaplarını rapor olarak istediğini açıkladı.

Öğrencilere, ‘’Aklınıza başka bir soru gelmesin, bütün sorular bizim dağıttığımız kitaplardan çıkacak.’’ ifadeleri ile ÖSYM’nin tüm sorularının ders kitapları kaynak alınarak hazırlanacağını belirtti.

osym.webp

Açıklamalarının sonunda öğrencilerin kafalarını karıştıran ikinci konun ise sınav sorularını kimlerin hazırladığı olduğunu dile getiren Bakan Tekin;

‘’Bu zamana kadar üniversitelerdeki öğretim üyeleri hazırlıyordu. Mesela üniversitedeki kimya profesörü geliyor sizin şurada gördüğünüzden çok daha başka sorular soruyordu, uğraşıp duruyordunuz. Bundan sonra bu da olmayacak.

%50-%50 olacak. %50 akademisyen %50 öğretmenler hazırlayacak.’’ ifadeleri ile öğretmenlerin de artık sınav hazırlama süreçlerine dahil edileceğini duyurdu.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum