Sosyal Medya Kullanan Memura Bakanlıktan Uyarı

Sosyal Medya Kullanan Memura  Bakanlıktan Uyarı
Sosyal medyanın hayatımızdaki yeri dünden güne artmaktadır. Tüm bunlardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı kurumlarda sosyal medya kullanan personelle ilgili uyarı niteliğinde bir yazı yayınladı. Peki O yazıda nelerden bahsedilmektedir? Detaylar haberimizde...

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ve yorumlar iz sürülmesi açısından Sahibine Ulaşılması açısından büyük kolaylıklar bulunmaktadır.

Sosyal medyada yapılan paylaşım ve yorumlardan tüm vatandaşlar sorumludur. Ancak memurlar iki kat daha fazla sorumludur. Memur olarak devlet kurumlarına görev yapan vatandaşların topluma örnek olacak bireyler olması gerekmektedir.

Tüm bunlar dikkate alındığında kamu personelinin sosyal medya kullanırken dikkat etmesi gereken kurallarla ilgili Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Etik Kurulu bir yazı yayınlamıştır. Söz konusu yazıda kamu görevlilerinin uyması gereken kurallara yer verilmiştir.

Bu çerçevede Kamu Görevlileri Etik Kurulunun Kamu Görevlilerinin Sosyal Medya Kullanımında Gözetmesi Gereken Etik İlkeler ile ilgili 2021/81 sayılı kararı yazıyı görmek için tıklayınız.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.