Ücretli öğretmenlere kadro

Ücretli öğretmenlere kadro
Bakan Tekin öğretmen mülakatları hakkında yaptığı açıklamada; 'Mülakat gibi mülakat yapacağım.' derken bir deneme dersine tabi tutmak istiyorum." Dedi. Mülakatların yanı sıra ücretli öğretmen ve engelli öğretmenlerin atanmasına ilişkinde bazı açıklamalarda bulundu.

Bakan Tekin onca ısrara rağmen mülakatların yapılacağını belirtmişti. Son açıklamalarında mülakatlara dair ‘’Mülakat gibi mülakat yapacağım.’’ ifadeleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Bu seneki mülakatlarda asla kimseye torpil veya kayırmacılık yapılmayacağını dile getiren Bakan Tekin konuya ilişkin birçok tedbir ve güvenliğin alındığını belirtti.

retmen.jpg

Konuya ilişkin açıklamalarında ayrıca "Bu konu böyle popülarite veya popülizme kurban edilecek bir konu değil." Dedi.

Ücretli öğretmenlerin ve engelli öğretmenlerin kadro meselelerine dair de açıklamalarda bulunan Bakan Tekin; ücretli öğretmenlere kadroyla ilgili bir konunun gündemlerinde olmadığını, engelli öğretmen atamaları konusunu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile henüz konuşmadıklarını, konuştuktan sonra açıklayabileceklerini belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum