23 Nisan törenlerine katılmayan öğretmenlere ceza verilecek

23 Nisan törenlerine katılmayan öğretmenlere ceza verilecek
23 Nisan tüm yurtta büyük coşkuyla kutlandı. Öğretmenlere ve öğrencilerin kutlamaları göstermiş oldukları performans göz doldurdu. Tüm öğretmenlere belirli görevler verilmesine rağmen törenlere katılmayan öğretmenlere verilecek olan cezalar da belirlendi. Peki bu cezalar nelerdir? Hangi şartlar altında verilecektir?

23 Nisan kapsamında düzenlenen kutlama törenlerine öğretmenlerin katılımı zorunludur. 23 Nisan tüm yurtta resmi tatil olarak ilan edilse de Milli Eğitim camiasında görev yapan öğretmenler 23 Nisan Günü görevlerinin başındaydılar.

Söz konusu törenlere katılmayan öğretmenler göreve bir gün gelmemiş olarak nitelendirilir. Aklımıza hemen sağlık raporu olan öğretmenlere de ceza verilecek mi sorusu gelmektedir.

23 Nisan törenlerini tatil amacıyla değerlendirmek isteyen öğretmenler, eğer söz konusu raporlarını memuriyet mahali olarak belirtilen yerlerde değil de farklı il ve ilçelerde bulunan sağlık kuruluşlarından almışlarsa söz konusu raporlar izne çevrilmez ve bu öğretmenler göreve gelmemiş olarak kabul edilir.

Ayrıca sağlık raporunu rahatsızlığı olmadığı halde aldığı tespit edilen öğretmenlerin de sağlık raporları izne çevirmez.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa göre göreve gelmeyen öğretmenlere aylıktan kesme cezası uygulanır.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.