Açık Öğretimde e-sınav dönemi, 23 Mayıs'ta başlıyor

Açık Öğretimde e-sınav dönemi, 23 Mayıs'ta başlıyor
Açık Öğretim vatandaşların fırsat ve imkan yoksunluğundan dolayı Ortaokulu okuyamamış olmaları sebebiyle sunulmuş olan büyük bir hizmettir. Söz konusu ortaokul diploması alabilmek için vatandaşlar artık e-sınav sistemine tabi tutulacaklardır. Peki e-sınav uygulamaları nasıl gerçekleştirilecek başvurular nasıl yapılacaktır. Detaylar haberimizde...

Açık Öğretim Ortaokul sınavları, 1 – 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacaktır. Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı öğrenciler e - Sınava katılacakları e-Sınav salonlarını ve sınav oturumlarının randevularını 6 – 21 Mayıs 2024 tarihleri arasında öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile; Açık Öğretim Ortaokulu https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx internet adreslerinden giriş yaparak alacaktır.

Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciler e - S ınava katılacakları e-Sınav salonlarını ve sınav oturumlarının randevularını 23 Mayıs – 03 Haziran 2024 tarihleri arasında öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile; https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx internet adreslerinden giriş yaparak alacaktır.

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrencilerden; öğrencilik durumu aktif, donuk ve silik durumda olan tüm öğrenciler 2023- 2024 eğitim öğretim yılı 3. dönem sınavları için kayıt yenileme işlemlerini 19 Nisan 2024 tarihinden 13 Mayıs 2024 tarihi mesai bitimine kadar yaptırabilecektir.

Adaylar, 24 Haziran 2024 tarihinden itibaren öğrenci/T.C. kimlik numarası ve şifreleri ile; Açık Öğretim Ortaokulunda kayıtlı öğrenciler https://aionet.meb.gov.tr/OgrenciGiris.aspx Açık Öğretim Lisesi, Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı öğrenciler https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx internet adreslerinden giriş yaparak fotoğraflı sınav giriş belgelerini alabileceklerdir.

Açık Öğretim Okulları 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı 3. Dönem e-Sınavı, 1 - 31 Temmuz 2024 tarihleri arasında belirlenen günlerde her aday için tek oturum olacak şekilde e-Sınav uygulaması olarak gerçekleştirilecektir.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.