Adayların gözü kulağı öğretmen ataması takviminde, Peki öğretmen ataması branş ve kontenjanları belli mi?

Adayların gözü kulağı öğretmen ataması takviminde, Peki öğretmen ataması branş ve kontenjanları belli mi?
Öğretmen atamasının zamanlaması ve detaylarına dair bilgiler, 2023 yılı KPSS puanları ile yapılacak atamaları bekleyen adaylar için önem arz etmektedir. Meclis'ten ve ilgili yetkililerden (Bakan Tekin ve MEB) gelecek açıklamalar, atama takviminin belirlenmesinde kilit rol oynamaktadır. Özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında, adaylar gelecek duyurulara odaklanmış durumda. Öğretmen atama takvimi yeni detaylar, öğretmen ataması ne zaman? öğretmen atama takvimi belli oldu mu?

Öğretmen atamalarıyla ilgili olarak, henüz atama tarihleri ve kadro branş dağılımları kesinleşmemiş durumda. Fakat birçok aday öğretmen atama takviminin ne zaman olacağını merak ediyor. Birçok kesim mayıs ayını işaret etse de son sözü Cumhurbaşkanı ve sonrasında Bakan Tekin söyleyecek.

Yeni öğretmen atama takvimi ne zaman belli olacak, birçok adayın artık sabrı kalmadı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023 KPSS puanlarıyla yapılacak atamalar için tahsis edilecek kadro sayısının Cumhurbaşkanlığı ve ilgili bakanlıklar tarafından belirleneceğini ve bu bilgilerin yakında netleşeceğini belirtmişti.

adaylarin-gozu-kulagi-ogretmen-atamasi-takviminde-peki-ogretmen-atamasi-brans-ve-kontenjanlari-belli-mi.jpg

Geçtiğimiz yıl 45 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiş ve bu atamalarda sınıf öğretmenliği, rehberlik, okul öncesi öğretmenliği, ilköğretim matematik, din kültürü ve ahlâk bilgisi alanları öne çıkmıştı.

Yeni atama takvimi ve branş dağılımları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın web sitesi üzerinden yayınlanacak. Öğretmen atama detayları yakın zamanda gerçekleşecek bir Kabine Toplantısı'nda gündeme gelmesi bekleniyor.

Kaynak:Yeni Şafak

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.