Bakan Tekin öğretmenlere uzun süreli eğitim uygulanacak

Bakan Tekin öğretmenlere uzun süreli eğitim uygulanacak
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni düzenlemelerle öğretmenlere yönelik uzun süreli eğitimlerin getirileceğini duyurdu.

BAKAN TEKİN ÖĞRETMENLERE YENİ UZUN SÜRELİ EĞİTİM GELİYOR

Atanacak öğretmenler 550 saatlik bir eğitimden geçirilecek ve bu eğitimleri başarıyla tamamlayanlar bakanlık kadrolarında görevine devam edebilecek. Öğretmen olmak için üniversite eğitimleri ve KPSS'nin yeterli olmadığı yeni sistemde, Öğretmen Akademisi tarafından verilecek eğitimler başarıyla tamamlanması gerekecek.

Bakan Tekin, akademilerin, öğretmenlerin mesleki yeterliliklerinin güncel gelişmelere göre düzenlenmesi açığını kapatacağını belirtti. Ayrıca, öğretmen akademilerine KPSS puanı ile öğrenci alınacak ve başarılı olanlar sözleşmeli olarak atanacak, üç yıl sonra ise kadroya geçecekler. Bu süreçte, adaylar devlet memuru olarak kabul edilmeyecek ve eğitimler tecrübeli öğretmenler ve üniversitelerde uzman hocalar tarafından verilecek.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.