Eğitim fakültesi mezunları öğretmen olarak atanamayacak

Eğitim fakültesi mezunları öğretmen olarak atanamayacak
Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenlerin atanmaları için gerekli olan mezuniyet belgesi eğitim fakültesi diplomasıdır. Ancak artık eğitim fakültesi mezunu olmak öğretmen olmak için tek başına yeterli olmayacaktır. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Fakültesi mezun olmanın yanı sıra Yeni bir şart daha öne sürmüştür. Söz konusu şart nedir? Detaylar haberimizde...

Artık bundan sonra Öğretmen olabilmek için adayların 3 farklı engelden geçmesi gerekmektedir.

Öncelikli olarak eğitim fakültesinden mezun olmanız gerekmektedir bu Kural yıllardır uygulanan bilindik bir kuraldır. İkinci engel olarak ise Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde kurulacak olan milli eğitim Akademisi'nden mezun olma şartı getirilmiştir.

Söz konusu akademiler meclisin önünde bulunan öğretmenlik meslek Kanunu'na yönelik yapılacak olan düzenlemenin içerisinde de yer almaktadır.

İle ilgili Milli Eğitim Bakanı kamuoyunu açıklamalarda bulunmuştu. Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in yapmış olduğu açıklamalara göre Milli Eğitim Akademisi toplamda öğretmenlerin 550 saatlik ders alacağı bir eğitim kurumu olacaktır.

Son engel ise Kamu Personeli Seçme sınavıdır adaylar kendilerine verilerinden kontenjan dikkate alınarak alan bazında söz konusu kontenjan sıralamasına girdikleri takdirde atanmış olacaklardır.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.