Ek Ders Ücretleri Ne Zaman Yatacak?

Ek Ders Ücretleri Ne Zaman Yatacak?
Ek ders ücretleri Nisan Ayının son günü olan 30 Nisan tarihine kadar hesaplandı. Okul yöneticileri tarafından hazırlanan ek ders bordroları il ve ilçelerde bulunan muhasebe servislerine teslim edildi. Kamu maliye bilgi sistemine işlenen ek ders ücretleri okul yöneticileri tarafından onaylanarak resmen hesaplama işlemleri tamamlamış oldu. Peki ek ders ücretleri ne zaman yatacak?

Bu ay öğretmenler 3 haftalık ek ders ödeme ücreti alacaklardır 29 ve 30 Nisan tarihlerinin ücretleri ödenmeyecektir. Bunun yanında 8 ve 12 Nisan tarihlerindeki bayram haftasını ücretleri de öğretmenlere dönmeyecektir.

ek-ders-hesap.jpg

23 Nisan'daki egzersiz ve nöbet ücretleri de öğretmenlere ödenmeyecektir. Geriye kalan 3 haftalık ek ders ücreti ne zaman hesaplara geçecek? Söz konusu ek ders ücretleri normal şartlarda Mayıs ayının ilk haftasında hesaplara geçmesi gerekmektedir.

Mayıs ayının başı Çarşamba gününe denk geldiği için hafta sonu tatilde düşünüldüğünde söz konusu ek ders ücretlerinin banka hesaplarına aktarılması için gerekli olan 5 günlük süre tamamlanamamış oldu.

Bu kapsamda ek ders ücretleri 6 ve 10 Mayıs tarihleri arasında hesaplara geçmiş olacak.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.