EKPSS sınavı ne zaman, EKPSS sınavı saat kaçta başlayacak?

EKPSS sınavı ne zaman, EKPSS sınavı saat kaçta başlayacak?
2024 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) ile ilgili önemli bilgiler şu şekilde: 28 Nisan 2024 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (EKPSS) Türkiye genelinde 115 bin aday katılacak. Sınav, 81 ilde eş zamanlı olarak yapılacak.

EKPSS Sınav Zamanı ve Süresi: Adaylar, sınav günü sabah 10.00 itibarıyla sınav binalarına alınmaya başlanacak. EKPSS, saat 10.15'te başlayacak ve tek oturumda gerçekleştirilecek. Sınav süresi, her aday için 60 dakika olacak. Ancak, adayların engel gruplarına göre 20, 30 veya 40 dakika ek süre verilebilecek.

EKPSS sınavı ne zaman, EKPSS sınavı saat kaçta başlayacak?

ekpss-sinavi-ne-zaman-ekpss-sinavi-saat-kacta-baslayacak.jpg

EKPSS Sınav Kapsamı: Toplam 60 sorudan oluşacak 'genel yetenek' ve 'genel kültür' testleri uygulanacak.

Öğrenim düzeylerine ve engel gruplarına uygun olarak farklı soru kitapçıkları hazırlandı.

EKPSS Katılım Detayları: Ortaöğretim grubunda 72 bin 67, ön lisans grubunda 20 bin 984, lisans grubunda ise 22 bin 95 aday sınava katılacak.

İşitme engelli-1 kategorisinde 4 bin 507 aday, zihinsel engelli kategorisinde 20 bin 487 aday, genel-görme-işitme 2 kategorisinde ise 90 bin 152 aday yer alacak.

Sınav, adayların engel durumlarına göre uygun koşullar altında yapılacak ve her adayın ihtiyaçları göz önünde bulundurularak özel düzenlemeler getirilecektir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.