İOKBS Sonuç Sorgulama Ekranı

İOKBS Sonuç Sorgulama Ekranı
21 Nisan pazar günü tüm ülke genelinde sınav merkezi olarak belirlenen okullarda düzenlenen İlköğretim ve ortaöğretim bursluluk sınavı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınavı kazanan öğrenciler kaç yıl süreyle ne kadar burs alacak? Detaylar haberimizde...

İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı bu yıl 21 Nisan pazar günü sınav merkezi olarak belirlenmiş olan okullarda düzenlendi.

Sınava ortaokul öğrencilerinin Bütün sınıf seviyeleri katılırken lise öğrencilerden sadece 12 sınıflar sınava dahil edilmedi. Ortaokul öğrencilerine 80 soru sorulurken lise öğrencilerine 100 soru soruldu.

21 Nisan pazar günü yapılan İlköğretim ve ortaöğretim kurumları bursluluk sınavı sonuçları 17 Mayıs günü açıklanacak. Sınavı kazanan öğrenciler 12 sınıfın sonuna kadar devletten her ay 1500 TL burs alacak.
Söz konusu burs miktarı temmuz ve Ocak aylarında zamlı olarak hesaplara yatacak.

Öğrenciler istemeleri halinde devlet yurtlarından da ücretsiz yararlanabilecekler. Bursluluk sınavı için ayrılmış olan kontenjana sınıf bazında sıralamaya giren öğrenciler sınavı kazanmış olacaklar.

Sınav sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden öğrenilebilecek.

Konya Manşet/ ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.