İşte MEB'in Bomba Duyurusu: 2024 Yılında İller Arası Yer Değiştirme Başladı!

İşte MEB'in Bomba Duyurusu: 2024 Yılında İller Arası Yer Değiştirme Başladı!
ÖĞRETMENLERİN 2024 YILI İLLER ARASI İSTEĞE BAĞLI YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU

Millî Eğitim Bakanlığı, kadrolu öğretmenlerin 2024 yılında isteğe bağlı olarak iller arası yer değiştirme sürecini başlattı. Bu süreç, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne uygun olarak gerçekleşecek. İşte detaylar:

Başvuru Şartları

  1. Adaylığı kaldırılmış olmak,
  2. 31 Aralık 2024 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak,
  3. 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 4’üncü maddesi kapsamında sözleşmeli öğretmen olarak görev yaparken üç yıllık çalışma süresi sonunda öğretmen kadrosuna atanmış olanlar için, bu süreye ek olarak bir yıl daha çalışmış olmak,
  4. Sözleşmeli öğretmen olarak görev yaparken 7433 sayılı Kanun kapsamında öğretmen kadrosuna atananlar için, sözleşmeli ve kadrolu toplam dört yıllık çalışma süresini tamamlamış olmak.

Başvuru Süreci

  • Başvurular, mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinde bulunan Elektronik Başvuru Formu ile yapılacak.
  • Öğretmenler, başvuru yapmadan önce MEBBİS e-Personel Modülünden (Özlük) bilgilerini kontrol ederek yanlış veya eksik bilgileri düzeltecekler.
  • Atamalar öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanlarına göre yapılacak.
  • İller arası yer değiştirme başvurusunda bulunan öğretmenler, en fazla 40 eğitim kurumunu tercih edebilecekler. Ayrıca, bir il tercihi olarak 41’inci seçeneği işaretleyebilecekler.

Atama Süreci

  • Atama işlemleri, öğretmenlerin tercihleri ve hizmet puanlarına göre 11 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilecek.
  • Atama işlemlerinden sonra ilişik kesme işlemleri 14 Haziran 2024 tarihinde başlayacak.

Öğretmenlerin 2024 yılında iller arası isteğe bağlı yer değiştirme sürecinde dikkat etmeleri gereken hususlar ve ayrıntılı bilgiler için Millî Eğitim Bakanlığı'nın resmi duyurusunu inceleyebilirsiniz. Bu süreçte adaylara başarılar dileriz.

Etiketler :