Kantininden, Tuvaletine Kadar Okullara Büyük Denetim Geliyor

Kantininden, Tuvaletine Kadar Okullara Büyük Denetim Geliyor
Nisan ayının sonunu Mayıs ayının ortasına denk gelecek şekilde oluşturulan takvim gereği okullar kantininden tuvaletine kadar titiz bir denetimden geçecek. Peki söz konusu denetimler nasıl ve kimler tarafından gerçekleştirilecek?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet veren Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim müdürlüklerine gönderilen talimat gereği okullar denetlenecek.

Söz konusu denetimleri okul sağlığı formatörü olarak görev yapan öğretmenler ve okul yöneticileri gerçekleştirecek. Yapılacak olan denetimlerde okulların okul sağlığı klasörleri baştan aşağı incelenecek.
Özellikle kantin denetimlerinin yapılıp yapılmadığına bakılacak.

Kantin denetimleri Müdür Yardımcısı başkanlığında 2 öğretmen tarafından yerine getirilmiş olması gereken önemli durumlardan biridir.

Aylık olarak yapılması gereken kantin denetimleri ile ilgili formların da inceleneceği belirtildi. Okullarda görev yapan temizlik personelinin çalışma planlarından tutun kantin işletmecesinin evraklarına varana kadar denetleme yapılacak.

Tespit edilen usulsüzlükler milli eğitim müdürlüklerine rapor halinde sunulacak. Tespit edilen usulsüzlüklerle ilgili okul müdürlerine soruşturma açılması durumu söz konusudur.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.