KPSS başvuruları ne zaman sona eriyor?

KPSS başvuruları ne zaman sona eriyor?
Kamuya memur olarak dahil olmak isteyen adaylar için KPSS oturum başvuru süreci devam ediyor. KPSS başvuruları ne zaman sona erecek? KPSS'ye girecek adaylar sınavla ilgili diğer oturumlardan hangilerine gireceklerine kendileri karar verebilecek. Peki KPSS başvuruları ne zaman sona eriyor?

KPSS oturumları son başvuru tarihi

2024 yılında kamu memuru olmak isteyen lisans mezunu adayların katılacağı Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) başvurularının süreci devam etmektedir. Adayların genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, alan bilgisi ve öğretmenlik alan bilgisi oturumları için başvuruları 3-15 Mayıs tarihleri arasında yapılabilir. Söz konusu din hizmetleri alan bilgisi testi için başvurular 9-15 Ağustos tarihleri arasında alınacaktır.

KPSS başvuruları nereden yapılacak?

Adaylar, başvurularını ÖSYM Başvuru Merkezleri, ÖSYM'nin resmi web sitesi "https://ais.osym.gov.tr" üzerinden ya da ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulaması aracılığıyla gerçekleştirebilecekler.

Sınav oturumları ise şu şekildedir:

  • Genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumları 14 Temmuz'da,
  • Alan bilgisi oturumları 20-21 Temmuz'da,
  • Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarına katılacak adaylar için öğretmenlik alan bilgisi oturumu 4 Ağustos'ta,
  • Diyanet İşleri Başkanlığı'nda din hizmetlerinde görev alacaklar için din hizmetleri alan bilgisi testi 22 Eylül'de yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.