MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Başvuru Ekranı! MEB sözleşmeli öğretmen kontenjan ve taban puanları 2024

MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Başvuru Ekranı! MEB sözleşmeli öğretmen kontenjan ve taban puanları 2024
MEB 20 bin öğretmen ataması başvuruları 20 Mayıs'ta başladı ve 31 Mayıs'a kadar devam edecek. Başvurular ilkatama.meb.gov.tr üzerinden elektronik form doldurularak yapılacak. 2023 KPSS'de 50 ve üzeri puan alan adaylar başvuru yapabilir. Başvurular e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle tamamlanacak. Sözlü sınavlara katılmaya hak kazanan adaylar ve sınav merkezleri 10 Haziran'da duyurulacak. Sözlü sınavlar 1 Temmuz'da başlayacak. Kadro ve branş dağılımları da belirlendi. Detaylar...

MEB 20 Bin Öğretmen Ataması Başvuruları

MEB 20 bin öğretmen ataması başvuru tarihleri adayların merak konusu. Sözleşmeli öğretmen ataması başvuruları ilkatama.meb.gov.tr üzerinden yapılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için başvuruları 20 Mayıs'ta başlattı. Adaylar, ilkatama.meb.gov.tr adresindeki formu doldurarak başvurularını tamamlayacak. Kadro ve branş dağılımlarına göre başvuracak adayların 2023 KPSS'de KPSSP10, KPSSP121 ve KPSSP120 puan türlerinde 50 ve üzeri puan alması gerekiyor. Başvurusu kabul edilen adaylar sözlü sınavlara katılacak.

Öğretmen Ataması Başvuru Süreci

Başvurular 20 Mayıs'ta başladı ve 31 Mayıs'ta sona erecek. Adaylar, e-Devlet kullanıcı adı ve şifreleriyle başvuru sistemine giriş yapacak. Başvuruların son günü saat 16.00'ya kadar tamamlanması gerekiyor.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK BAŞVURU EKRANI-TIKLAYINIZ

Sözlü Sınavlar ve Tarihler

Sözlü sınava hak kazanan adaylar ve sınav merkezleri 10 Haziran'da ilan edilecek. Sözlü sınavlar 1 Temmuz'da başlayacak ve 20 ilde yapılacak.

Kontenjan ve Branş Dağılımları

Sözleşmeli öğretmen alımında en fazla kontenjan ayrılan branşlar şöyle:

  • Sınıf öğretmenliği: 3.263

  • Özel eğitim: 2.499

  • Rehberlik: 1.597

  • Din kültürü ve ahlak bilgisi: 1.594

  • İngilizce: 968

ÖĞRETMEN ATAMASI KONTENJAN VE TABAN PUANLAR İÇİN TIKLAYINIZ

ATAMA TAKVİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru detayları ve atama takvimi için ilkatama.meb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.