MEB deneme sınavı EBA giriş ekranı 2024

MEB deneme sınavı EBA giriş ekranı 2024
Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, "YKS'ye Doğru 2024" başlığıyla Türkiye genelinde çevrim içi deneme sınavları düzenleyerek üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük bir fırsat sunuyor. Bu sınavlar öğrencilerin hazırlık seviyelerini ölçmek ve ders çalışma yöntemlerini geliştirmek amacıyla yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanan öğrenciler için çevrim içi deneme sınavı düzenleyecek. Bu sınavlar 25 Mayıs 2024'te Temel Yeterlilik Testi (TYT), 26 Mayıs 2024'te Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 27 Mayıs 2024'te Yabancı Dil Testi (YDT) olarak üç gün sürecek.

MEB deneme sınavı EBA giriş ekranı 2024

Sınavlar sabah 10.00'dan akşam 20.00'ye kadar Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün OGM Materyal web sitesi üzerinden yapılabilecek. Sonuçlar 28 Mayıs 2024'te açıklanacak ve öğrenciler puanlarını ve sıralamalarını sistem üzerinden görebilecekler.

Sınav sorularının çözümleri ve rehberlik yayınları sonuçların açıklanmasının ardından YouTube'da paylaşılacak. Bu etkinlik öğrencilerin üniversite sınavlarına daha iyi hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

SINAVA KATILIM SAĞLAMAK İÇİN TIKLAYINIZ