MEB son dakika değişikliği yaptı! LGS ve YKS adaylarının dikkatine o tarihler değişti!

MEB son dakika değişikliği yaptı! LGS ve YKS adaylarının dikkatine o tarihler değişti!
MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) açıklama yaptı. Tüm sınava girecek öğrencileri etkileyecek. Bakanlıktan gelen bilgilere göre o sınavların tarihleri güncellendi. LGS ve YKS adayları dikkat! Peki yeni tarihler ne oldu? Şimdi tüm detaylar...

MEB Ortak Sınav Tarihlerinde Değişiklik Yaptı!

Milli Eğitim Bakanlığı, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için ortak sınav tarihlerini güncelledi. LGS ve YKS sınavları nedeniyle 2. dönem 2. ortak sınav tarihleri bir hafta öne çekildi. Yeni takvim, 8. ve 12. sınıf öğrencilerini kapsıyor.

MEB'in Güncellenen Takvimi

LGS sınavı 2 Haziran 2024 Pazar günü yapılacak. YKS sınavı ise 8 Haziran 2024 tarihinde gerçekleşecek.

Bu sınavlarla çakışan ortak sınavlar için yeni tarih belirlendi.

MEB, 2. dönem 2. ortak yazılı sınavlarını 27 Mayıs Pazartesi yerine 20 Mayıs Pazartesi günü başlattı. Sınav dönemi 31 Mayıs tarihinde sona erecek.

MEB Öğrenciler İçin Avantaj mı sağladı?

Bu MEB değişikliği, öğrencilerin sınava hazırlık sürecinde olumsuzlukları ortadan kaldıracak mı? Daha önceki sınav takvimine göre, ikinci ortak sınavlar 27 Mayıs 2025 tarihinde başlayacak ve 7 Haziran tarihinde sona ermiş olacaktı. MEB yeni düzenlemesi ile sınava girecek öğrenciler, LGS ve YKS sınavlarına daha iyi hazırlanabileceği düşünülüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Olumlu mu olacak olumsuz mu?