MEB uzman ve başöğretmenlik tazminatlarını güncelledi

MEB uzman ve başöğretmenlik tazminatlarını güncelledi
Öğretmenlik meslek kanunu kapsamında uzman ve başöğretmen tazminatlarına yönelik güncellemeler yapılacak. Bu amaçla, mevcut kanunda değişiklik öngören yeni bir tasarı meclise sunulmuştur. Halihazırda uzman öğretmenler ve başöğretmenler ne kadar tazminat..

Öğretmenlik meslek kanunu, öğretmenliği ihtisas gerektiren bir meslek olarak tanımlayarak ve uzman öğretmenlik ile başöğretmenlik gibi kariyer basamaklarını içererek hayatımıza girmiştir. Bu kanun, Milli Eğitim camiasında sürekli olarak tartışılan şartlar, süreler ve eğitimlerle ilgili belirli maddelerinde değişiklik bekleniyor.

MEB uzman ve başöğretmenlik tazminatlarını güncelledi

Özellikle, öğretmenler ile diğer kamu kurumlarında çalışan memurlar arasındaki maaş farklarını azaltmayı amaçlayan bu düzenleme, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik tazminatlarında yapılacak güncellemeleri kapsıyor.

Meclise sunulan taslak yasa ile ilgili olarak henüz kesin bilgiler mevcut değilken, şu an için uzman öğretmenlik tazminatı 3600 Türk Lirası, başöğretmenlik tazminatı ise 7200 Türk Lirası olarak belirlenmiştir.

kaynak : MEB Hocam

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.