MEB yeni müfredat tarihi belli oldu

MEB yeni müfredat tarihi belli oldu
Milli Eğitim Bakanı Tekin: "(Yeni müfredat) Çalışmayı yarın öğleden sonra kamuoyuyla paylaşacağız. 'https://gorusoneri.meb.gov.tr/' adresinden görüş ve öneriler sunulabilir"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" adı verilen yeni müfredat hakkında bilgi verdi. Yeni müfredatın, bilgiye erişimden ziyade, bilgiyi analiz edebilme ve uygulayabilme üzerine kurulduğunu belirtti.

MEB yeni müfredat tarihi belli oldu

meb-yeni-mufredat.jpg

Müfredatın, çocukların geleceği şekillendirme ve hayallerini gerçekleştirme yeteneklerini geliştirmeyi amaçladığını vurguladı. Bakan Tekin, müfredatın revize edilmesinin dünya ve Türkiye'deki gelişmelerle uyumlu olmasının önemine değindi ve müfredatın katılımcı bir yaklaşımla hazırlandığını ifade etti.

Yeni müfredatın "Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli" olarak adlandırılmasının, uluslararası modellerden yararlanarak yerel değerlerle özgün bir model oluşturma çabasından kaynaklandığını söyledi. Yeni müfredatın, gelecek eğitim öğretim yılından itibaren kademeli olarak uygulanacağını ve bu süreçte öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitimlerin başlatılacağını belirtti.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.