MEB yer değişikliği başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden yapılacak

MEB yer değişikliği başvuru işlemleri MEBBİS üzerinden yapılacak
2024 yılı için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Şube Müdürleri yer değişikliği başvuru kılavuzu yayımlanmıştır. Başvurular, MEBBİS sistem üzerinden yapılacak. İl ve ilçe bazında şube müdürü yer değiştirme başvurularının ne zaman alınacağı ve atamaların hangi tarihte gerçekleştirileceği konusunda henüz net bir gelişme yok. Peki MEBBİS üzerinden yer değiştirme işlemi nasıl yapılacak? Tüm ayrıntılar...

Milli Eğitim Bakanlığı, şube müdürleri için yer değiştirme sürecini başlattı. Yer değiştirme tercih işlemleri iki aşamada gerçekleşecek:

Milli Eğitim Bakanlığı Şube Müdürleri yer değişikliği başvurusu nasıl yapılır?

meb-yer-degisikligi-basvuru-islemleri-mebbis-uzerinden-yapilacak.jpg

  1. Bölge hizmetine bağlı yer değiştirme tercih başvuruları 3 Haziran - 7 Haziran tarihleri arasında alınacak, atamalar 12 Haziran'da yapılacak.
  2. İsteğe bağlı yer değiştirme tercih başvuruları 1 - 5 Temmuz tarihleri arasında yapılacak, atamalar ve sonuç ilanı 10 Temmuz'da gerçekleştirilecek.

Başvurular, MEBBİS üzerinden online olarak yapılacak ve başvuru formunun çıktısı ilgili il veya ilçe millî eğitim müdürlüklerine teslim edilecek.

MEB ŞUBE MÜDÜRLERİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURU KILAVUZU

Kaynak:Milliyet

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.