Ne Yani? Öğretmenlerin Çay Keyfi mi Tasarruf Paketine Kurban Ediliyor

Ne Yani? Öğretmenlerin Çay Keyfi mi Tasarruf Paketine Kurban Ediliyor
Tüm Öğretmenler Birliği Sendikası Bursa İl Temsilciği, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün okullara gönderdiği çay makinesi ve su ısıtıcısı kullanımı yasağına sert tepki gösterdi.

Sendika, bu talimatın öğretmenlerin haklarının ihlali olduğunu ve Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı olduğunu savundu.

Sendikanın açıklamasına göre, kamu binalarında tasarruf adı altında yapılan bu uygulama, eğitim alanında ciddi sıkıntılara yol açabilir. Millî Eğitim Bakanlığı verilerine göre 68 bin öğretmen açığı bulunmasına rağmen yapılan tasarruf kararları öğretmenlerin çalışma koşullarını olumsuz etkileyebilir.

Töbsen Bursa İl Temsilciliği, tasarrufun halktan değil, zenginlerden yapılması gerektiğini savunarak, Bakan Şimşek'e seslenerek krizin faturasının emekçilere değil, patronlara kesilmesi gerektiğini belirtti. Sendika, öğretmenlerin çay keyfinin tasarruf adı altında kurban edilmesine karşı çıkarak adaletli bir bölüşüm ve halk için bütçe talep etti.

Bu skandal kararın öğretmenlerin teneffüslerinde çay keyfini kısıtlamaya yönelik olduğu ve sendikanın Safranbolu İlçesindeki okullarda çay makinelerinin elektrik faturalarını karşılamaya hazır olduğu belirtildi.