Öğretmen ve öğrencilere müjde, MEB ders molası verebilir?

Öğretmen ve öğrencilere müjde, MEB ders molası verebilir?
Eğitim camiasında heyecanlı bir bekleyiş sona erdi. Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilere ders yüklerini hafifletecek ve dinlenmelerini sağlayacak özel bir müjdeyi duyurdu: Gelecek hafta, hafta sonu da dahil olmak üzere üç günlük bir tatil verilecek. Bu tatil, öğrencilere yoğun akademik takvimlerinden kısa süreli bir soluklanma imkanı sunarak, hem zihinsel hem de fiziksel olarak yenilenmelerine olanak tanıyacak.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, 2024 yılında Çarşamba gününe denk gelerek resmi tatil olarak ilan edilmiştir. Öğrenciler bu gün tatil yapacak ve hafta sonuyla birleşerek toplam üç gün tatil fırsatı bulacaklar.

Öğretmen ve öğrencilere müjde, MEB ders molası verebilir?

ogretmen-ogrenci-tatil-mujde.jpg

2024 yılında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Pazar gününe denk gelirken, okullar 2023-2024 eğitim-öğretim yılını 14 Haziran Cuma günü tamamlayacak. Ayrıca, ikinci dönemin son haftasında "Etkinlikler Haftası" olarak belirlenmiş ve çeşitli etkinlikler planlanmıştır.

Türkiye'de resmi ve dini bayramlar ile diğer özel günler iş ve eğitim takviminde önemli yer tutar. 2024 resmi tatiller arasında Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İşçi Bayramı, Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, Kurban Bayramı, Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Zafer Bayramı ve Cumhuriyet Bayramı yer alıyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.