Okul Müdürü İbrahim Oktugan İçin 9 - 10 Mayıs'ta Yapılacak! Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci Açıkladı!

Okul Müdürü İbrahim Oktugan İçin 9 - 10 Mayıs'ta Yapılacak! Kamu-Sen Başkanı Önder Kahveci Açıkladı!
Okul Müdürü İbrahim Oktugan Eyüpsultan'da özel bir lisede görev yapıyordu. Ve bir öğrencisi tarafından, kendisinin okuldan atılmasının sorumlusu olarak değerlendirildi. Bunun üzerine Oktugan, eski öğrencisi tarafından saldırıya maruz kaldı ve hayatını kaybetti. Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, konu ile ilgili sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, öğretmenlerin ve eğitimcilerin, olayı protesto etmek amacı ile iş bırakma eylemi yapacaklarını açıkladı. Bu eylem ne zaman yapılacak?

Okul müdürü İbrahim Oktugan, İstanbul'da özel bir okulda görev yapıyordu. Eski bir öğrencisinin saldırısına uğrayarak hayatını kaybetti. Bunun üzerine Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, olayın protesto edilmesi amacı ile Türk Eğitim-Sen öncülüğünde, 10 Mayıs 2024 Cuma günü okullarda iş bırakma eylemi yapılacağını bildirdi.

Önder Kahveci Sosyal Medya Hesabından Açklama Yaptı

Okul müdürü İbrahim Oktugan'ın İstanbul'da Eyüpsultan'da özel bir lisede görev yaptığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, okuldan atılan yabancı uyruklu bir öğrencinin, bu durumdan Oktugan'ı sorumlu tuttuğunu ve bu nedenle de okul müdürü İbrahim Oktugan için bir saldırı düzenlediğini ve Oktugan'ıın buna bağlı olarak hayatını kaybettiğini ifade etti.

Kahveci sosyal medya hesabında yapmış olduğu açıklamaya şu şekilde devam etti: "Oktugan'a Allah'tan rahmet, öğrenci, eğitim camiası ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum."

Eğitimciler İş Bırakma Eylemi Yapacak

Önder Kahveci açıklamalarına şu şekilde devam etti: "Eğitim-Sen tarafından alınan karar gereğince, 9 Mayıs 2024 Perşembe günü (Bugün) kamu çalışanlarına yönelik şiddetin protesto edilmesi amacı ile öğretmenler ilk derslere girmeyecek. 10 Mayıs 2024 Cuma günü (Yarın) ise iş bırakma eylemi yapılacaktır. Sendikamız tarafından alınan bu kararı destekliyor ve imkanı olan tüm kamu çalışanlarımızın bu haklı protestoya destek olmalarını bekliyoruz."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.