Özel Okul Derneklerinden Şaşırtan Açıklama: Öğretmen Ücretlerine Yüzde 100'ün Üzerinde Zam!

Özel Okul Derneklerinden Şaşırtan Açıklama: Öğretmen Ücretlerine Yüzde 100'ün Üzerinde Zam!
TÖZOP, TÖDER, ÖZDER, ÖZDEBİR ve ÖZKURBİR'den ortak açıklama geldi! Özel okullarda çalışan öğretmenlere yapılan zam sınırı aştı ve sektörü hareketlendirdi.

Özel okulların temsilcileri, öğretmen maaşlarına yüzde 100'ün üzerinde zam yapıldığını açıkladı. Ekonomik kriz ve enflasyonun etkisiyle şekillenen bu karar, özel okul öğretmenlerini sevindirdi.

Mali Durum ve Çözüm Arayışları

Açıklamada, pandemi sonrası ekonomik zorlukların ve devletin getirdiği sınırlamaların özel okulları nasıl etkilediği detaylı olarak ele alındı. Özel okulların maaş dengesi ve çalışma koşullarıyla ilgili çözüm talepleri de açıklamada yer aldı.

Özel Okul Öğretmenleri İçin İyileştirmeler

Özel okul dernekleri, öğretmenlerin sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi için çalışmalar yürüttüklerini ve devlet ile işbirliği içinde olduklarını belirtti. Ayrıca, gelecek dönemde çıkacak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu'na destek verdiklerini açıkladılar.

Öğretmenlik Meslek Kanunu'na Destek

Özel okul dernekleri, çıkacak olan Öğretmenlik Meslek Kanunu'na her türlü katkıyı vereceklerini vurguladılar. Öğretmenlerin haklarının korunması ve mesleklerinin değerinin artırılması için çalışmalarına devam edeceklerini belirttiler.