Skandal! Okul Basıp Öğretmenleri Darbedenler 300 Bin Lira Kefaletle Serbest Kaldı!

Skandal! Okul Basıp Öğretmenleri Darbedenler 300 Bin Lira Kefaletle Serbest Kaldı!
Skandal! Okul Basıp Öğretmenleri Darbedenler 300 Bin Lira Kefaletle Serbest Kaldı!

Kocaeli Darıca'da yaşanan şok edici olayda, öğretmenleri darbeden veliler 300 bin lira kefaletle serbest bırakıldı. Detaylar haberimizde!

Kocaeli'nin Darıca ilçesinde bir ilkokulda, kızının kavga ettiği öğrenciyi göstermeyen öğretmeni darbeden veli ve yakınları 300 bin lira kefaletle serbest kaldı. 32 yaşındaki M.A. ve 28 yaşındaki S.A., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Öğretmeni Gösteremeyince Veli Yakınlarını Çağırdı

Olay, Darıca'daki Ressam Osman Hamdi Bey İlkokulu'nda gerçekleşti. Birinci sınıf öğrencisi kızının kavga ettiği çocuğu göstermeyen sınıf öğretmeni Burak Laçin'in üzerine yürüyen M.A., yakınlarıyla birlikte okula baskın yaptı. Öğretmen Mehmet Demir'i darbeden M.A. ve yakınları gözaltına alındıktan sonra 300 bin lira kefaletle serbest kaldı.

Şiddet Mağduru Öğretmenlerin Durumu

Araya giren öğretmen Mehmet Demir, tekme ve yumrukların hedefi oldu ve darp raporu aldı. Şikayet üzerine gözaltına alınan M.A. ve yakınları, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan M.A. ve S.A., adli kontrol tedbiri kapsamında 300'er bin TL kefaletle serbest bırakıldı.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den Tepki!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, sosyal medya hesabı üzerinden olaya sert tepki gösterdi. Öğretmenin darbedilmesini kınayan Tekin, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılıklarını vurguladı ve olaya ilişkin adli sürecin takipçisi olacaklarını belirtti.

Kocaeli Darıca'da yaşanan bu skandal olayın detaylarını öğrenmek için haberimizi takip edin!