Yaz Tatilinde Öğretmenlere 60 Bin TL'den Fazla Gelir İmkanı

Yaz Tatilinde Öğretmenlere 60 Bin TL'den Fazla Gelir İmkanı
Yaz tatilinde öğretmenlerin ek ders alamadığı Bütün milli eğitim camiası tarafından bilinmektedir. Ek ders öğretmenler için önemli bir gelir kalemidir. Peki yazın ek ders olmadan öğretmenler nasıl 60 bin liranın üzerinde gelir elde edebilirler?

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak görev yapmakta olan öğretmenler Temmuz ayında bir maaş zammı alacaklardır. Enflasyon tahminlerine göre öğretmenlere %10 enflasyon farkı %10'da Toplu sözleşme zammı yapılacaktır toplamda öğretmenlere %20 oranında zam yapılacaktır.

Yapılacak olan zammın neticesinde 40.000 liralık bir öğretmen maaşı 48.000 liraya yükselecektir.
Ayrıca bir de öğretmenler isterlerse yaz etkinlikleri kapsamında halk eğitim merkezleri üzerinden kendi alanları ile ilgili açılacak olan kurslarda görev de alabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak hizmet vermekte olan Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından yaz kursları teşvik edilmektedir. Pek çok zaman öğretmen dahi bulunamayan yaz kursları için öğretmenler gönüllü olmaları halinde görev alabileceklerdir.

Haftada 25 saate kadar kurs verebilen bir öğretmen ayda 100 saatlik bir ek ders geliri elde edebilecektir. %20'lik zammın ardından ek dersinde 121 liraya yükselmesi beklenmektedir. Bu durumda öğretmen yazın 12100 lira civarında yüksek bir ek ders geliri elde edebilmektedir.

Toplamda maaşla birlikte eline geçen para 60 100 TL civarında olacaktır. Tüm öğretmenlerin söz konusu durumla ilgili çalışma yapabilmeleri mümkündür.

Konya Manşet / ÖZEL HABER

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.