Yaz tatilinde öğretmenlere hizmet içi eğitim

Yaz tatilinde öğretmenlere hizmet içi eğitim
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yeni müfredat hakkında yaptığı açıklamalar ile öğretmenler için yeni bir sürecin başlanacağına dikkat çekti. Yaz tatilinde yeni müfredatın temeline yönelik hizmet içi eğitim olacağını belirtti.

Bakan Tekin yeni müfredatın yarın öğleden sonra kamuoyu ile paylaşılacağını duyurdu. Açıklamalarında yeni müfredatın uygulanması ve öğretmenler tarafından daha iyi anlaşılması için hizmet içi eğitim planlarının olduğunu vurguladı.

ogretmen-seminer.webp

Bakan Tekin açıklamalarında; "Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Müdürlüğümüz, ilgili eğitim öğretim daireleri, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığımız, programların kesin onay sürecini tamamladığımız andan itibaren başlamak üzere öğretmen arkadaşlarımızın hizmet içi eğitim sürecine tabi tutulmalarına dair bir takvim oluşturuyor.

Programlar onaylandığı an, takvim hayata geçecek ve şu andan itibaren eylül ayına kadar öğretmen arkadaşlarımızı bu anlamda yeni programın mantığı, felsefesi ve uygulanmasıyla ilgili olarak çok ciddi bir hizmet içi eğitim sürecini başlatmış olacağız" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Konyamanset.com.tr İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.